A laminált padló szegély az a típusú burkoló elem, amelyet észre sem veszel, csak azt, ha hiányzik. Miután eldöntötted, hogy melyik a tökéletes padló az otthonodba, figyelembe véve mindent, az anyagtól kezdve a színen át a karbantartásig, itt az ideje, hogy elkezd a beépítés folyamatát. Az egyik dolog, amivel valószínűleg foglalkozni fogsz, az annak biztosítása, hogy a padló tökéletes legyen, miután befejezted a felszerelését.
Mi az a laminált padló szegély?
A laminált padló szegély olyan darabok, amelyek a padlóburkolat lerakása után a szobák között keletkező éleket és hézagokat fedik. A padlószegélyeket gyakran figyelmen kívül hagyják, amikor padlóburkolat vásárlásáról van szó, azonban mind esztétikai, mind funkcionális szempontból létfontosságúak. Az alábbiakban számos padlóburkolati szegélyzési lehetőséget mutatunk be Neked, beleértve a fapadló és a laminált parketta szegély alternatívákat.
Hogyan rögzítsd a laminált szegélylécet?
Sokan azt hihetik, hogy a szegélyléc a padlóra, nem pedig a falra van rögzítve. Semmiképpen nem szabadna a padlóra ragasztani a szegélylécet! A padló folyamatosan mozgásban van, ráadásul a hőmérsékletváltozásra és a nedvességre is reagál. Éppen ezért van a fal és a parketta között egy kis rés, amelyet éppen a szegélyléc fed el. Ami az esztétikai részt illeti, legyen szó bármilyen típusról, színről vagy formáról a szegélyléc sokkal otthonosabbá teszik a helyiséget!
Rögzítés ragasztással
A laminált padló szegély falra történő ragasztása a legáltalánosabb módszer a szegélyléc rögzítésére. Ráadásul ez az installáció legegyszerűbb módja is egyben! Léteznek öntapadó szegélylécek is, de ez a lakásokban vagy házakban nem mutat túl jól.
Előszöris fontos, hogy a szegélyléceket lemérd és levágd a megfelelő méretre – arra a méretre, ami a helyiség kerületére szükséges. Azután nem kell mást tenni, csak a megfelelő ragasztóval felragasztani. A ragasztót pöttyözve vidd fel a szegélyléc egész hosszára. Ha ez megtörtént, akkor a szegélylécet helyezd a falhoz és néhány helyen nyomkodd hozzá.
Laminált padló szegélyek fajtái

Küszöb szegélyek
A küszöb szegélyek tökéletesek nagyobb helyiségekbe, ahol szükség lehet egy tágulási rés meghagyására, vagy olyan nyitott terű ingatlanokba, ahol a padló típusban megosztást szeretne hagyni. Ezek T alakú, fából készült „csatlakozók”, melyek ideálisak a különböző területek közötti terek elrejtésére.
„Rámpa” szegélyek
Ha van egy olyan terület, ahol két eltérő magasságú helyiség találkozik, akkor a rámpás szegély ideális megoldás. Azt is jelentik, hogy ha egy meglévő padlóra új padlót kívánsz fektetni, nem kell eltávolítanod az eredeti padlót, csak azért, hogy a padlók szépen illeszkedjenek egymáshoz.
A küszöbszegélyhez hasonló formájú és megjelenésű rámpa burkolatok abban különböznek, hogy egyik oldaluk kissé magasabb, mint a másik, és alatta nagyobb rés van, hogy az egyik padló magasabb legyen, mint a másik. A fából készült padlószegélyek, mint például a rámpa burkolatok, egyenletes és sima kapcsolatot biztosítanak két padló között, és jelentősen csökkentik a botlásveszélyt, amely egyébként két eltérő magasságú padló között fennállhatna.
Padlólécek
Ha régebbi ingatlanba költöztél, akkor nagy az esélye, hogy az előző tulajdonos már lábazati szegélyléceket szerelt fel, amelyeket különösen nehéz eltávolítani. Ha úgy döntesz, hogy nem távolítod el a már meglévő szegélyléceket, amikor eljön az ideje az új padlóburkolatok felszerelésének, akkor a padló és a fal találkozásánál lévő „varrás” rendbetételének egyik módja a padlószegélyek használata.
Szegélylécek
Néha a padlód nem csak a falakhoz csatlakozik, itt jönnek a képbe a laminált padló szegélyek. Tökéletes a padló és a kandalló, vagy a beépített lábtörlő közötti „zökkenőmentes kapcsolat” megteremtéséhez, az élszegélyek megakadályozzák, hogy padlód úgy nézzen ki, mintha ügyetlen illesztés történt volna. Az itt részletezett többi padlószegélyhez hasonlóan a szegélylécek is számos anyagban, színben és kivitelben kaphatók, hogy teljes szabadságot nyújtson Neked a választásnál.
