A lakás különféle helyiségeiben igazán jól tud mutatni a magasfényű járólap, de azért megvannak ennek a maga kihívásai. Amikor úgy döntesz, hogy otthonodat szeretnéd alaposan felújítani és végre búcsút intenél a már régóta megszokott különféle, olykor lehangoló felületeknek, amik az idő előrehaladtával megkoptak, akkor készülj fel arra, hogy komoly döntéseket kell meghoznod.
Az aktuális divattrendek mindig befolyásolóak, de mégsem ezek felé mozdulj el leginkább, hanem olyan színeket és mintákat válassz, amik lehetnek örök érvényűek, vagy kiválóan passzolnak a meglévő stílusvilághoz. Rengeteg hasznos tanácsot találsz a témában. Ebben a cikkben a magasfényű járólap nyújtotta előnyökről tájékozódhatsz. Igyekszünk minél részletesebben taglalni ezen termékek magas potenciálját, ami remekül rávilágít a használatukból fakadó előnyökre. Lássuk akkor mire érdemes figyelni.
Matt és magasfényű padlólap közötti különbségek
Amikor szóba kerül a magasfényű járólap, elengedhetetlen meghatározni, hogy mihez képest másabb ezen termékeknek a felülete. Mint minden, úgy ez is csak viszonyítás kérdése. A matt és fényes felületek között a különbség a fényvisszaverődés mivoltában keresendő. Nagyon egyszerűen fogalmazva, minél simább egy felszín, az annál jobban veri vissza a fényt. Az apró egyenetlenségekből adódóan viszont jobban következik az elnyelődés és kialakul a matt felszín.
Egymás mellé helyezve két ugyanolyan árnyalatú, de más technikával készült csempét, azonnal érezhető a különbség. A magasfényű padlólap sokkal inkább visszaveri a rá eső sugárzást, ezért telítettebbnek érződik. A felületek kombinálásával sajátos hatás váltható ki, ezért megéri okosan kihasználni ezt a minimális eltérést, amivel pazar felszínek képezhetők ki.
Hogyan készül a magasfényű járólap?
A magasfényű járólap általában égetett kerámiából, porcelánból készül, amit egy speciális mázzal borítanak. Ez a sima felület adja a magas fényvisszaverő hatást. Különféle színekben, méretekben kaphatók és eltérő mintákkal lehetnek tarkítva.
A kőporcellán alapot agyag, homok, más természetes anyagok keverékéből hozzák létre, amit magas hőfokon égetnek ki. A homogén komponens azonos ellenálló képességgel rendelkezik és többnyire nagy pontossággal vágják ki a széleket, amik így jól összedolgozhatók és felületük teljesen egybefut a mintáktól függően.
A magasfényű padlólap ugyanakkor készülhet még finomcsiszolással, polírozással. Az eljárás jóformán tükörsima felszínt ad. A márvány, gránit és bazalt feldolgozása során született termékek sajátos hatást keltenek és méltán ragadják meg a fantáziát. Egyedi gyantakezelésen esnek át, ami révén a felületük teljesen zárttá válik és ellenállóbbá a későbbi hatásokkal szemben.
Hol mutat jól a magasfényű járólap?
Sosem könnyű a választás, mivel a kínálat rendkívül széleskörű. Megéri elég időt szentelni a megfelelő színvilág megtalálására, hiszen az éveken át fogja díszíteni az otthonodat. A magasfényű járólap a szó szoros értelmében ragyogó, de megvan az a negatívuma, hogy csúszhat. A dombormintás kivitelek nagyobb stabilitást biztosítanak, de a nedves környezetben előfordulhatnak balesetek.
A térhatást mindenképpen növelik. A kisebb méretű és természetes fénytől elzárt helyiségekben jó választásnak minősülnek. Ami továbbá a felülmúlhatatlan előnyt jelent a magasfényű padlólapnál az az egyszerű takaríthatóság. A sima felszínen nehezebben tapadnak meg a szennyeződések. Konyhában, fürdőben, előszobában ugyanúgy létjogosultságot kap az a csempevilág.
A magasfényű járólap további előnyei
Több kopásálló kategória található, amit az úgynevezett PEI szám ad meg. Ez minél magasabb a magasfényű padlólap annál ellenállóbb a taposással szemben. A 0,5 %-os vízfelvételi arány alatt lévő porcelán csempék a nedves helyiségekben jól elvannak.
A polírozott felszínű lapok sokáig szépek maradnak és megfelelő ápolással évek múltán sem kell cserében gondolkodni. Ecetes vízzel vagy a kereskedelemben kapható ápolószerrel átmosva, majd szárazra törölve újból a régi fényükben fognak csillogni. Összességében tehát a magasfényű járólap remek választás, főként, ha sikerül azokat okosan kombinálni más termékkel, ezzel kiemelve amúgy is jellemző tulajdonságukat.